Novinky

Cena stříbra atakuje historická maxima

17.09.2010 21:57
Cena stříbra v tomto týdnu atakovala historické maximum, kdy otestovala cenu 20,62 USD za troyskou unci. Stříbrné slitky jsou velmi žádaným zbožím, neboť opět roste riziko inflace. Stříbrné slitky se v těchto dnech těší obrovskému zájmu investorů z celého světa. Pokud se potvrdí, že došlo k...

Cena stříbra - jsme na rozhraní

12.09.2010 22:13
Cena stříbra opět dosahuje svých maxim. Je třeba sledovat mnoho faktorů, které ovlivní, kam se cena stříbra vydá. Je dobrá doba nakupovat stříbrné slitky, nebo zlaté slitky? K tomu je třeba vyhodnotit řadu faktorů, včetně ceny amerických bondů. Dobrý článek o možnostech vývoje ceny stříbra a ceny...

Cena stříbra opět dosahuje rekordů

04.09.2010 22:56
Cena stříbra se opět podívala k rekordním dvaceti dolarům. Stříbro tak věrně kopíruje cenu zlata, která se rovněž pohybuje na rekorndích úrovních. Důvodem pro růstu ceny zlata a stříbra jsou především rekordní objednávky drahých kovů, neboť nejistota na světových trzích ohledně dalšího vývoje...

Pozor na přílišnou specializaci

06.08.2010 21:12
Investor, který nakupuje jakoukoliv komoditu, se může po čase dostat do paradoxní situace. O "svém" trhu ví vše, co se vůbec dá zjistit a analyzovat. Ovšem investiční rozhodnutí se nezlepšují, nákupy stříbrných slitků nejsou správně načasovány. Proč? O tom je tento velmi zajímavý článek,...

Stříbrné slitky NTR na výsluní zájmu

30.07.2010 17:32
Stříbrné slitky NTR se těší stále větší oblibě investorů. V současné době, kdy US ekonomika očekává inflační tlaky, se investoři zajišťují nákupem menších investičních slitků. Prodeje slitků NTR raketově vzrostly.

Kde nakoupit stříbrné slitky?

26.07.2010 16:04
Stříbrné slitky je zapotřebí nakupovat vždy pouze v provedení uncí, nikoliv v metrickém provedení. Proč? Světový trh stříbra určují anglofonní země (USA, Velká Británie), které užívají svůj systém vah a měr. Užívají unce, nikoliv metrický systém. Chcete-li tedy zakoupit slitek, který bude vždy mít...

Investiční slitky se dočkaly nového webu

10.02.2007 16:03
Tento portál se zabývá investicemi, které do nedávna nebyly obyvatelům ČR dostupné - investicím do stříbra. Co jsou to investiční stříbrné mince, investiční stříbrné slitky a investiční stříbrné cihly?  Jak se liší? Které jsou výbornou investicí a které nikoliv? Vše se dozvíte na tomto webu.

Stříbrné slitky - investice prověřená staletími

Stříbro zná každý člověk. Stříbrné prsteny, stříbrné náušnice, stříbrné řetízky, stříbrné náramky ... zkrátka stříbrné šperky, to vše má každý z nás dnes a denně na očích. Co však tuší málokdo, stříbro má také nezastupitelné místo v elektrotechnice a v průmyslu -  a právě zde také dochází k jeho největšímu spotřebovávání.

Než se však stříbro objeví ve formě zmíněných stříbrných šperků, nebo než je zpracováno v průmyslu, projde světovým trhem stříbra. Světový trh stříbra se realizuje na tzv. COMEXu,  který na základě nabídky a poptávky určuje, jaká je cena stříbra. Aktuální cena stříbra, nebo také spotová cena stříbra, se ovšem nevztahuje ke stříbrným šperkům. Cena stříbra určuje, jako cenu má investiční stříbro.

Co je investiční stříbro?

Investiční stříbro má dvě základní formy: stříbrné mince a stříbrné slitky. Velké stříbrné slitky jsou pak obvykle označovány jako investiční stříbrné cihly.

Stříbrné mince slouží pro drobnější investice, v řádu několika uncí, maximálně v řádu několika desítek uncí. Pak se již vyplatí investovat přímo do stříbrných slitků. Proč?

Stříbrné slitky mají pro investování ve větším objemu do investičního stříbra několik nesporných výhod:

1) Cena stříbra. Investor, který kupuje stříbrný slitek, platí zpravidla nižší cenu stříbra (přepočteno na unci) než investor, který by stejné peníze investoval do stříbrných mincí. Důvodem pro nižší cenu je efekt pomyslného velkoochodu se stříbrem. Nákup ve velkém (míněn nákup investičního stříbrného slitku) vyžaduje nižší náklady na ražbu, skladování, manipulaci apod, než na stejný hmotnostní  objem stříbrných investičních mincí. Investor tedy získává stříbro za nejlepší cenu.

2) Skladování stříbra. Lépe se samozřejmě skladují investiční stříbrné slitky. Je to dáno jejich rozměry i tvarem

Stříbrné slitky jsou dodávány na český trh v mnoha provedeních a od mnoha výrobců. Investor by měl vždy zaměřit pouze na stříbrné slitky v násobcích uncí - viz zde. Naopak velkým obloukem by se měl investor vždy hnout stříbrným slitkům, které jsou v metrické soustavě, tedy v násobcích gramů! Proč? Důvody se dozvíte zde.